book_square-1Tytuł: Kurhanek Maryli
Autor: Ewa Bauer
Ilość stron: 256
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: miękka
ISBN: 9788364312243
Patronaty medialne: Granice.pl, BiblioNETka.pl, Legimi, dlaLejdis.pl, Imperium Kobiet, wspieraj kulturę

KUP TERAZ

Marta wychowywała się na wsi, u babci. Wcześnie osierocona, cały czas marzy o innym życiu. Nie wie jednak, że to inne życie przyniesie jej przykre niespodzianki. Gdy poznaje Piotra, wydaje się, że znalazła w końcu szczęście i miłość. Pozornie ma wszystko: przystojnego męża, dostatek, kochaną córkę. Ale tak naprawdę koszmar dopiero się zaczyna…

Czy los kiedykolwiek uśmiechnie się do Marty i pozwoli obronić własne „ja”? Kurhanek Maryli to opowieść o trudnym małżeństwie, ale również historia więzi między pokoleniami, a przede wszystkim opis walki o tożsamość i szczęście.

PREMIERA maj 2014


„Chyba ostatni raz tak wzruszającą historię ujrzałem w „Spóźnionych wyznaniach” Johna Boyne’a, fakt, że od razu na myśl przyszło mi porównanie do tej książki świadczy, że musi ona być bardzo emocjonalna. Ale „Kurhanek…” jest właśnie taki, zawiera w sobie wachlarz większości znanych ludziom emocji, od radości po płacz, od lęku przez obawę aż po przerażenie i całkowitą rezygnację. Jako człowiek, którego pech i nieszczęścia zdają się w życiu omijać szerokim łukiem, przyznam się, że ich nadmiar w życiu Marty dogłębnie mnie poruszył i ukazał, że ludzki dramat na kartach książki może być bardzo realny i prawdziwy. Nie wierzę w przeznaczenie, w to, że nas los jest z góry ustalony albo że wszystko jest gdzieś zapisane. To nieprawda. Człowiek sam stanowi o swoim losie i nie istnieje nic więcej poza tym co sami stworzymy. Dobrze, że Pani stworzyła taką historię, oddała jej cząstkę siebie i pozwoliła jej zamieszkać w głowach czytelników. Przynajmniej jednego.”

Krystian Pawłowski


Patroni medialni

cover.cdr